Piłka nożna Siatkówka Tenis stołowy

Bramkarz Piaskovii zagrał w reprezentacji Polski

KAROL KURZĘPA ZAGRAŁ W REPREZENTACJI POLSKI

W dniach 6-9 sierpnia br. w Szczecinie trwało zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej. W jego trakcie kadra narodowa Beach Soccera rozegrała dwa mecze towarzyskie z Niemcami. Biało-czerwoni sobotnie spotkanie przegrali 2:3, ale w niedzielnym rewanżu rozgromili rywali aż 10:5. W kadrze znalazł się jeden zawodnik z Lubelszczyzny – Karol Kurzępa, na co dzień bramkarz Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia Piaski.

Karol w reprze

Cieszę się niezmiernie, że mogłem zadebiutować w meczu międzynarodowym. Gra z orzełkiem na piersi to największe wyróżnienie dla piłkarza. Z reprezentacją Niemiec, która w klasyfikacji beach soccerowej jest wyżej notowana od nas, graliśmy dwa mecze. Pierwszy niestety przegraliśmy chociaż nie brakowało nam sytuacji do zdobycia kolejnych bramek. Na szczęście w rewanżu nie daliśmy żadnych szans rywalom wygrywając pewnie i wysoko. Chyba niemieccy gracze zdają sobie sprawę, że był to dla nich najniższy wymiar kary. Mam nadzieję, że dostanę się na stałe do reprezentacji Polski. W najbliższym czasie kadrę narodową czekają kwalifikacje do mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane w przyszłym roku – przyznał Karol Kurzępa, który na co dzień jest także zawodnikiem Beach Soccera występując w lubelskim Sport Pub Rapid. Drużyna ta bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach ligowych. Niestety, w tym roku nie udało się jej wrócić do Ekstraklasy.

Warto dodać, że większość zawodników powołanych do reprezentacji Polski na szczecińskie zgrupowanie pochodziła z łódzkich klubów: KP Łódź i Grembach. Kolejny towarzyski dwumecz reprezentacja Polski rozegra w dniach 15-16 sierpnia br., a jej rywalem będą Holend

Następny mecz


No upcoming matches!

Tabela ligowa

# Zespół MP PTS
1 Wisła II Puławy 15 34
2 POM Iskra Piotrowice 15 34
3 Stal Poniatowa 15 30
4 Polesie Kock 15 29
5 Granit Bychawa 15 27
6 Sokół Konopnica 15 25
7 Piaskovia Piaski 15 23
8 Orion Niedrzwica Duża 15 22
9 Opolanin Opole Lubelskie 15 20
10 Janowianka Janów Lubelski 15 20

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez LKS Piaskovia Piaski 2014
Designed by: Norten.pl